Priebeh svadby

Ako svadba prebieha?

Od úvodného stretnutia po finálne video na USB. Svadba nie je len o jednom dni, ale jej organizácia začína týždne až mesiace pred samotným dňom D.

Prvé stretnutie prebieha po prejavení záujmu o naše služby. Radi s Vami prejdeme celú našu ponuku, odporučíme Vám najvhodnejší balík ponúkaných služieb a približne si prejdeme Vaše predstavy o priebehu svadobného dňa. Taktiež poradíme aj s inými ako video, foto, DJ, osvetľovacími službami - za posledné roky sme absolvovali desiatky svadieb a radi sa podelíme s našimi skúsenosťami.
Druhé stretnutie prebieha približne 1 až 2 týždne pred svadbou. Ujasníme si detailný priebeh svadobného dňa, spoločne vytvoríme scenár, dohodneme si časy a priestory jednotlivých udalostí. Poradíme, kde najčastejšie dochádza ku sklzu a je potrebné si nechať väčšie časové rezervy.
Zábery zachytávajúce začiatok svadobného dňa. Obliekanie nevesty a ženícha, zdobenie domu, auta, príchod prvých hostí. Svadobný deň prebieha veľmi rýchlo, ani si neuvedomíte a je polnoc, preto je dobré si nechať začiatok dňa natočiť a potom pri pozeraní výsledneho videa zaspomínať a pozrieť, čo všetko ste si nestihli všimnúť.
Ak to časové a priestorové možnosti dovoľujú, je možné začať natáčanie svadobného videa (i fotografovanie) už u kaderníčky a kozmetičky, kde začína postupná premena ženy na nevestu.
Najkreatívnejšia časť svadobného dňa. Odporúčame Vám rezervovať si na ňu minimálne 2-3 hodiny ešte pred odobierkou, kým sa nezačnú schádzať svadobní hostia. Počas fotografovania našim fotografom natáčajú kameramani zábery do klipu. Snažíme sa nezasahovať do priebehu fotenia, ale občasná prechádzka či úsmev do kamery Vás neminie :)
Exteriérové fotenie je možné zrealizovať aj v iný deň ako svadba - či už pred alebo po. Na tomto fotení nemusí mať nevesta rovnaký účes a líčenie ako počas svadby. Dá sa využiť aj tzv. "skúška", kedy kaderníčka nanečisto spraví neveste účes. Výhodou takéhoto fotenia je, že sa nemusíte ponáhľať, báť sa o čistotu šiat, či možnosť fotiť v priestoroch vzdialených od miesta konania svadby.
Do kostola či na úrad prichádzame s časovým predstihom (ideálne pol hodinu), aby sme si mohli rozložiť techniku a dohodnúť sa s oddávajúcim na priebehu, nech nás nič počas priebehu neprekvapí. Svadobný obrad točíme zvyčajne na 2 až 4 kamery. Včasným rozmiestnením kamier po kostole nerušíme obrad zbytočnými presunmi.
Kladieme dôraz aj na kvalitu zvuku. Rozložíme do priestoru viacero mikrofónov, ktoré sú nezávislé od polohy kamier. Vďaka tomu Vám poskytneme nielen dobre vyzerajúci obraz, ale aj zvuk na vysokej úrovni. Všetko závisí od možností v konkrétnom kostole či úrade. Obrad natočíme vždy celý a pri strihu sa dohodneme, či ho chcete len prestrihať alebo aj skrátiť.
Svadobná zábava začína pre hostí príchodom do sály s privítaním a prípitkom, večerou, a pokračuje tanečnou časťou. Pre nás začína skôr - ak to časové podmienky dovoľujú, zvečníme na kamery pripravenú vyzdobenú sálu ešte pred príchodom hostí a s personálom dohodneme priestorovo-organizačné detaily privítania. Taktiež sa pripojíme k DJovi, aby sme mohli nahrávať zvuk z mikrofónov v plnej kvalite.
Svadobnú zábavu natáčame taktiež na 2 až 4 kamery. Mnohí sa nás pýtajú, či to nie je zbytočné - nie je. Hostia nevenujú veľa pozornosti rozmiestneným statickým kamerám a dokážu sa uvoľnenejšie zabávať. Vo výslednom videu sú zábery zo všetkých kamier vkusne zostrihané. Priebežne komunikujeme s DJom či kapelou, aby sme mali aktuálne informácie o pripravovaných aktivitách.
Dodacia doba svadobného videa je približne 2 až 3 mesiace. Počas tejto doby zostriháme zábery, vyrobíme klip a pripravíme na USB. Prečo sa to nedá skôr? Samotný strih zaberie mnohonásobne viac času ako natáčanie. Za rok spravíme len limitovaný počet svadieb, aby sme sa im mohli detailnejšie venovať. Video štandardne dodávame na 16/32GB USB kľúči vo FullHD rozlíšení. Finálna dĺžka zostrihaného videa sa môže líšiť v závislosti od požiadavok a priebehu svadobného dňa.
Z celého svadobného dňa zostriháme aj 4-5 minútový klip zachytávajúci priebeh celého dňa. Väčšina záberov pochádza z príprav a exteriérového fotenia, kde je možnosť spraviť veľa umeleckých záberov. Tento klip umiestnime na internet, aby ste si ho mohli pozrieť ako "ochutnávku" a rozoslať Vašej rodine a známym, kým bude hotové výsledné video z celého dňa.
Kontaktujte ma